O nas

Zacznijmy (prawie) od samej góry.

Prezbiter wspólnoty:

Prezbiterem wspólnoty od 1.07.2017 jest br. Paweł Frąckowiak OFM Cap (wcześniej towarzyszyli nam: br. Maciej Jabłoński, br. Piotr Ferfecki, br. Szymon Zaporowicz, br. Bartłomiej Uliasz, br. Łukasz Nocoń i br. Rafał Pysiak).

Lider i Rada Wspólnoty:

Na czele naszej wspólnoty stoi Lider oraz wspierająca go dwuosobowa Rada Wspólnoty.

Lider Maciej Achremowicz
Rada Wspólnoty Tomasz Skalniak
Bożena Ignatowicz

 

Diakonie we Wspólnocie:

Działania podejmowane przez Wspólnotę koordynują w porozumieniu z Liderem i Radą poszczególne Diakonie.

Diakonia osoby odpowiedzialne
Muzyczna Łucja Skulska
Ewangelizacyjna Magdalena i Robert Mikutelowie
Uwielbienia Lucyna Ilnicka
Modlitwy Wstawienniczej Marcin Moskwa
Charytatywna Agnieszka Grela
Animatorów Rada Wspólnoty

Wspólnota Modlitewno-Ewangelizacyjna „ICHTIS” to grupa młodych osób spotykających się przy parafii braci mniejszych kapucynów pw. św. Augustyna przy ulicy Sudeckiej we Wrocławiu.

Na drodze wiary chcemy iść za Jezusem, kierujące się Jego słowami wypowiedzianymi w Kazaniu na Górze (Mt 5, 1- 7, 29) oraz w Ewangelii Rozesłania (Mt 10, 5-42). Szczególnie patronuje nam także św. Franciszek z Asyżu, który w pełni realizował ewangeliczną postawę na drodze prostoty i pokory.

W każdą środę spotykamy się całą wspólnotą na modlitwie. Rozważamy razem Słowo Bożego na spotkaniach formacyjnych w małych grupkach, prowadzonych przez animatorów, lub na Liturgiach Słowa.

Naszą szczególną misją w Kościele jest ewangelizacja, którą podejmujemy m.in. poprzez prowadzenie rekolekcji szkolnych, koncertów i akcji ewangelizacyjnych.

Podczas każdego spotkania oraz rekolekcji i akcji ewangelizacyjnych towarzyszy nam nieodłącznie IKONA WSPÓLNOTY ICHTIS, przedstawiająca oblicze Jezusa Chrystusa (mandylion). Ikonę tę napisał (ikony się pisze a nie maluje) dla naszej wspólnoty br. Marcin Świąder OFM Cap, za co jesteśmy mu bardzo wdzięczni.

ikona

Poniżej można pobrać statuty wspólnoty oraz przepisy porządkowe, które w sposób szczegółowy regulują niektóre elementy funkcjonowania wspólnoty.

Statuty Wspólnoty